Der, Die, Das

Uczysz się rzeczowników z rodzajnikami, ALE
mimo to nie umiesz ich zapamiętać?

Posprzątaj ze mną w DER | DIE | DAS i nigdy więcej nie myl rodzajników!

„Ucz się rzeczowników z rodzajnikiem!”

Każdy nauczyciel Ci to powie. Ale ja powiem Ci więcej…

Ja powiem Ci, jak uczyć się ich sprytnie i notować w taki sposób, żeby zapamiętywać rodzajnik szybciej niż samo słowo. 

Pokażę Ci, jak uczyć się, żeby nie zapominać, pozbyć się bałaganu i umieć sobie szybko przypomnieć potrzebne rzeczy 💪. 

Stworzyłam dla Ciebie Zeszyt, z którym dzięki:

 • skojarzeniowym notatkom,
 • uporządkowanej, najważniejszej teorii,
 • technikom szybkiego zapamiętywania,

zaczniesz sprytnie zapamiętywać rodzajniki. A nawet więcej! Będziesz tworzyć całe ciągi skojarzeń na dany rodzajnik, które już na zawsze zostaną w Twojej głowie.

Co znajdziesz w Zeszycie?

Przygotowałam dla Was (czyt. dla Ciebie i Twojego 🧠) wiele mnemotechnik i impulsów wspierających proces trwałego zapamiętywania materiału. Wszystko po to, żebyś łatwiej zapamiętywał/-a i szybciej wydobywał/-a wiedzę z głowy.

Po pierwsze - KOLOR

To jedyny tak kolorowy Zeszyt! Sam kolor jest już pierwszym impulsem do kojarzenia – niezależnie od tego, czy uczysz się teorii, czy rozwiązujesz ćwiczenia. Ale… Pod warunkiem, że dobrzego go wzkorzystujesz.

 • Używasz kolorów przy notowaniu? 
 • Co właściwie zakreślasz? 
 • Informacje, które są ważne? 

Super, ale wtedy wiesz tylko tyle, że są one… ważne.🤷‍♀️

Ja zarezerwowałam i przypisałam do rodzajników takie kolory:

❤️czerwony dla DIE

💙niebieski dla DER,

💚zielony dla DAS.

Cały Zeszyt jest kolorowy – nie ma w nim białych kartek. Bo już sam kolor kartki, na której notujesz, stanowi impuls do zapamiętania i przypomnienia sobie rodzajnika 👉 Notatka w czerwonej części Zeszytu 👉na 100% jest DIE.

Po drugie - STRONY

W Zeszycie, jak w garderobie, każda rzecz ma swoje miejsce. Po stronie lewej znajdziesz tylko teorię. Po prawej jest miejsce na praktykę (Twoje ćwiczenia). Wiadomości nareszcie przestaną Ci się mieszać i z łatwością wszystko znajdziesz. W Twojej językowej szafie po prostu zapanuje porządek!

LEWA strona 👉 TEORIA

Zeszyt zawiera całą teorię niezbędną do rozpoznawania rodzajników (zamiast ich wkuwania😉). Ale bez obaw, zebrałam, poukładałam i podzieliłam teorię na małe, przyjazne części. Dodałam też wiele historyjek i zdjęć. Wszystko po to, żeby udało Ci się ją zapamiętać. Bo Warto!

Znajdziesz tu:

najważniejsze grupy rzeczowników, których przedstawiciele są DER, DIE albo DAS,

typowe końcówki dla każdego rodzajnika, sprytnie podzielone na małe grupy (żeby nie odstraszały)

filmiki VIDEO, z którymi szybko i trwale zapamiętasz całą teorię.

Czy moje sprzątanie działa?

Odpowiedź znają Ci, którzy już ze mną sprzątają😊

Metoda Mnemotechnik, którą wykorzystujemy do nauki jest w 100% skuteczna i jak najbardziej opłacalna. Po pierwsze nie musimy uczyć się reguł, słów czy też rodzajników na pamięć. Z jednej lekcji jest sie w stanie wszystko zapamiętać dzieki właśnie tej metodzie.

Sandra J.

Ewelina to nauczycielka z powołania, kocha to co robi! Jej lekcje mijają błyskawicznie, jednak zawsze po każdej, zostaje w głowie jakieś niemieckiej element. Uwielbiam jej rolki na Instagramie. Są krótkie a zarazem bardzo pomocne. Jedyne czego żałuję, to że tak późno się do niej zgłosiłam. Polecam z całego serca! 

Magdalena B.

Zawsze dynamiczna i pełna nowych rozwiązań i pomysłów na przyjemną i szybką naukę. Treści mega lekkie w odbiorze, a wszystko to na kolorowo 🎨, bez wkuwania, za pomocą mnemotechnik. I jeszcze jedno… Ćwiczenia pobudzające każdą szarą komórkę 🧠🤩. Tak można się uczyć 🔵🔴🟢

Seweryna G.

PRAWA strona 👉 ĆWICZENIA

Znajdziesz tu 3 OBIEKTY – nasz sprytny sposób na najtrudniejsze słówka. 

Cały Zeszyt bazuje na mnemotechnice zwanej „Pałacem Pamięci”. Spójrz na niego jak na pałac z trzema kolorowymi komnatami: DER, DIE, DAS.

3 rodzajniki – 3 obiekty

Czy spodnie wrzucasz do szuflady ze skarpetkami? Zakładam, że nie 😉. Bo w szafie wszystko ma swoje stałe miejsce. Tak samo jest w tym Zeszycie. Znajdziesz w nim 3 obiekty: szafę,  garaż i dom. Każdy jest zarezerwowany dla rzeczowników danego rodzaju: DER – szafa | DIE – garaż | DAS – dom.

Obiekty pomogą Ci zapamiętać, że to, co znajduje się np. w szafie, jest zawsze rodzaju DER. Żebyś nie wkuwał/-a, tylko kojarzył/-a.

Ciągle Ci się myli, jakiego rodzaju jest np.🐟 (der Fisch)? Umieść ją w szafie i dopisz do tego historię. Podchodzisz do szafy, otwierasz ją, a tam pływa ryba. Dołóż do niej kolejne rzeczowniki na DER i ucz się całych ciągów skojarzeń naraz😊.

miniKurs WYMOWY NOWOŚĆ

Do pełni szczęścia potrzebny jest Ci tylko poprawny wzór wymowy🗣️. Zanim zaczniesz uczyć się z Zeszytem, włącz miniKurs wymowy i sprawdź, czy na pewno poprawnie wymawiasz wszystkie słówka. Dzięki temu nie będziesz musiał/-a się potem oduczać błędów. Bo wiesz, najgorzej to źle się nauczyć…

Kurs zawiera ponad 34 triki na to, jak poprawić wymowę i  od razu prawidłowo mówić, unikając błędów. Całość przedstawia fantastyczny trener niemieckiej wymowy, Łukasz Wolski

Jedna lekcja z kursu to jedna strona z Zeszytu do rodzajników. Łap Zeszyt, otwórz na pierwszej stronie i nagraj dyktafonem/telefonem, jak czytasz część z teorią. Potem odsłuchaj wersji Łukasza i nagraj się jeszcze raz. Zobaczysz, jakie olbrzymie robisz postępy, jak rośnie swoboda i przyjemność wypowiedzi! Zresztą tego wszystkiego dowiesz się z miniKursu.

Zachęcam serdecznie i zapraszam.

Jak sprzątać, to porządnie!

Łap cały pakiet

 • Zeszyt z filmikami VIDEO
 • miniKurs Wymowy
 • 3 bloki mnemotechniczne (dodatkowe obiekty do ćwiczeń praktycznych)
 • Quiz – sprawdzaj się regularnie
 • Słowniczek z wszystkimi słówkami z Zeszytu (ponad 220 słówek!)