Kim jestem

Otwieram językowe szafy i... sprytnie sprzątam

Uczę zawsze przez skojarzenia. Bez wkuwania, bez nudy.

Hej, jestem Ewelina – germanistka z wykształcenia i ogromnej pasji do nauki języków obcych. 

Z nauką niemieckiego jestem związana od zawsze. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim pracowałam w wielu niemieckich firmach i w szkołach językowych. Swego czasu byłam też swego czasu dyrektorem w dziale sprzedaży na cały region DACH. Trochę tego było… . Aż w końcu odkryłam, że tym, co naprawdę chcę w życiu robić, jest… sprzątanie🧹😊.

Myślę, że mamy ze sobą dużo wspólnego…

Ciągle czegoś się uczymy. Pewne zagadnienia przyswajamy szybko, a inne sprawiają nam kłopot. Dotyczy to zwłaszcza nauki języka obcego. 

  • Często pędzisz z materiałem?
  • Wrzucasz wiele rzeczy do językowej szafy?
  • I rzadko w niej sprzątasz? 

Znam to. Podobnie jak Tobie, nikt nie pokazał mi wcześniej innej metody nauki niemieckiego od żmudnego, nudnego, nieefektywnego wkuwania. 

Wkuwając na pamięć szybko zapominałam, więc ciągle miałam pustkę w głowie. Aż w końcu coś się zmieniło. Zaczęłam rysować, kojarzyć, wymyślać historie. Nieświadomie sięgałam po mnemotechniki. Uczyłam się przez skojarzenia nie tylko języków obcych (płynnie znam dwa: niemiecki i angielski), ale również innych przedmiotów, na przykład polskiej ortografii, gdzie bez skojarzeń nie zaszłabym zbyt daleko 😂. Ucząc się przez skojarzenia, poczułam że moja praca ma sens i przynosi efekty. 

Jestem perfekcjonistką, ale NIE polecam Ci iść tą drogą. Rób małe kroczki. Zmierzaj do przodu. Jak w tym powiedzeniu, że lepsze jest wrogiem dobrego – nie musi Ci iść idealnie. Ważne, że idzie.

Stworzyłam
“Chcę to Usłyszeć”

“Chcę to Usłyszeć” to moje motto i nazwa mojej działalności w social mediach (i nie tylko tam). 

Chcę Cię usłyszeć, żeby sprawdzić, w których szufladach masz największy bałagan, a potem to wszystko sprytnie i sprawnie posprzątać 👌.

Odkrywaj ze mną sprytne triki

Uważam, że nie istnieje jedna, uniwersalna metoda nauki działająca na wszystkich. Dlatego w moich materiałach sięgam po wiele różnych impulsów. Któraś mnemotechnika na pewno na Ciebie zadziała. 

Działam na różnych portalach i w mediach społecznościowych (YouTube, Facebook, TikTok, Instagram). Dzielę się z Tobą sprytnymi sposobami na naukę niemieckiego. Uczę notować i oswajać gramatykę, używając wyobraźni. Pokazuję, jak sprzątać, żeby po 5 minutach nie mieć znowu bałaganu. Tworzę narzędzia do sprytnej nauki niemieckiego. 

Zobacz, jak uczę LIVE: 

Autorka Zeszytu do rodzajników

Robię wszystko, żebyś podczas nauki dobrze się bawił/-a. Na pewno nie zaśniesz nad otwartą szafą. Tworzę miniKursy online, prowadzę grupy i webinary językowe oraz dzielę się darmową wiedzą podczas spotkań live. Pokazuję zawsze mnóstwo trików i ciekawych mnemotechnik. Nie martw się! W końcu i we wnętrzu Twojej językowej szafy zagości idealny porządek. 

Moją największą dumą jest jedyny na rynku Zeszyt do rodzajników, który na 100% pomoże Ci on zapanować nad najstraszniejszymi z potworów kryjących się w niemieckiej szafie językowej – nad DER, DIE i DAS 👻👻👻.

Koniecznie zajrzyj po darmową wiedzę na:

Live w każdy wtorek 20:15

Text ever since the 1500s

Live w każdy wtorek 20:15

Live w każdy piątek 18:00